Tanácsaim stílusos nőknek - motiváció 2. rész
Egy nagyon fontos alapelv szerintem: a saját magunkba való befektetés térül meg a legbiztosabban. Ne sajnáljunk erre áldozni sem időt, sem pénzt.
1./ Önbizalom.
Az a tapasztalatom, hogy sok nő nincs tisztában az értékeivel és emiatt bizonytalanul mozog az életben, nem tud kibontakozni kiváló képességei ellenére sem. Hagyja, hogy mások irányítsák vagy befolyásolják. Első és legfontosabb tanácsom, hogy nyugodtan bízz magadban. Jó vagy. Úgy, ahogy vagy. Nem kell máshoz hasonlítani magad, mert egyedi vagy és értékes. Vannak saját gondolataid és vágyaid, ne ijedj meg tőlük. Irányítsd te magad az életedet, ne engedd át másnak a kontrollt. Vedd figyelembe a megérzéseidet, figyelj az ösztöneid sugalmazásaira. Ne mástól várd a megoldást vagy választ a kérdéseidre. Hallgasd meg azok tanácsait, akikben tényleg megbízol, de saját döntést hozz, mert csakis te ismered igazán önmagadat.
2./ Magabiztosság
Egy nőnek szüksége van magabiztosságra. Ha magabiztos az ember, akkor elnézőbb és kedvesebb másokkal, mert megteheti, hiszen rendben van önmagával. Azt vettem észre, hogy a legdurvább, beképzelt, nagyképű, lekezelő modorú, sőt gonosz nők (és férfiak, de most nem róluk van szó) valójában nem magabiztosak, éppen ellenkezőleg, önértékelési zavarokkal küszködnek. Bizonytalanok a saját értékükkel kapcsolatban, elégedetlenek önmagukkal, sok esetben a külsejükkel is és mindez frusztrálja őket. Talán valamilyen megaláztatást kellett elszenvedniük a múltban és ezt nem tudják feldolgozni. Emiatt dühösek és irigyek másokra és a viselkedésükkel túlkompenzálnak. Ha ilyen nővel (emberrel) találkozom, akkor már nem sértődöm meg, mint régen, mert már tudom, hogy inkább segítségre szorul és még akár sajnálom is.
3./ Kommunikáció
Az igazi, stílusos nő tehát magabiztos. Ezt sugallja a megjelenése, az öltözéke, a sminkje, de főleg a kommunikációja. A stílusos nő választékosan, rengeteg szót használva beszél és ír, gazdag a szókincse, mert művelt, olvasott. Ettől felfigyelnek rá, érdekesnek fogják tartani. Mindent meg tud fogalmazni, nem mond vagy ír olyanokat, hogy "erre nincsenek szavak" vagy "leírhatatlan", mert igazából mindenre van szó és kifejezés a magyar nyelvben. A stílusos nő változatos szavakat használ, mert egy szónak rengeteg szinonímája van és nem elcsépelt panel szövegekkel fejezi ki magát. Ennek kulcsa a rengeteg olvasás. Főképpen irodalmi művek olvasása. Még nem késő bepótolni, ami netán kimaradt.
2./ Öltözködés
Az öltözködés fontosságára sokan csak legyintenek, mondván, felesleges magamutogatás, az igazi érték amúgy is belülről fakad. Ez persze igaz, csakhogy az öltözködés sokkal több, mint hiúsági kérdés. Azzal fejezzük ki önmagunkat a külvilág felé. Abból látszik, jóban vagyunk-e önmagunkkal, rendezett-e az önképünk. Megállapítható belőle az ember társadalmi státusza, stílusa, igényessége, vagy ennek ellenkezője. Vegyük komolyan tehát és nézzük át a ruhatárunkat. Kímélet nélkül szabaduljunk meg a régi, divatjamúlt vagy elkopott ruháinktól. Soha ne vegyünk fel kibolyhosodott, szakadt, kifakult őskori darabokat még otthonra sem, mert ezekben igényteleneknek nézünk ki és annak is érezzük magunkat. Dobjuk ki sajnálkozás nélkül a kopott vagy sérült táskáinkat, pénztárcát, cipőinket, stb. Ha szűkös is a büdzsé, gondoljuk át, mi az, amiről le tudnánk mondani, hogy újat vegyünk ezek helyett, még ha nem is megy egyszerre. Lesz ilyen.
3./ Vásárlás
A ruháink és a cipőink mindig legyenek ápoltak, tiszták. Ez alap. Használjunk vasalót is, ha muszáj. (Egy gőzvasaló igen jó befektetés!) Vásárláskor nagyon alaposan gondoljuk meg, mit veszünk. Soha ne az motiváljon, hogy valami hű, de olcsó, leértékelt, majd csak jó lesz valamire, mert az legtöbbször kidobott pénz, még ha látszólag megérte, jó vételnek is tűnik. Csak akkor vegyük meg, ha tényleg tetszik és pont szükségünk is van rá. Sokszor mondom, hogy többet ér egy minőségi drága holmit venni, mint sok értéktelent. Ugyanannyit költ az ember a végén és mégsincs mit felvennie, ha kell, ráadásul mégis igénytelennek látszik a megjelenése. Legtöbbször itt megy félre a ruhatárunk. Semmi sem passzol semmihez, sem színben sem fazonban. Fontos, hogy mielőtt elcsábulunk a vásárlással, gondoljuk át, mihez fogjuk tudni felvenni és hová. Illik-e a meglévő cuccainkoz? Mindig szettben gondolkozzunk! Képzeljük el, mi mihez megy. Jó ötlet, ha otthon próbálgatunk összeállítani komplett outfit-eket a tükör előtt. Hasznos kikapcsolódás! Ezzel megkönnyítjük az életünket, ha megyünk valahová. Néha felfedezhetjük így a régi, elfeledett kincseinket is, esetleg új életet lehelünk belé és nem kell újat venni. Én mostanában kerestem egy jó varrónőt, mert rájöttem, hogy egy kis felhajtás vagy szűkítés csodát tehet egy jobb sorsra érdemes ruhadarabbal. Véletlen folytán találtam egy csodás bőrdíszműves céget is, amelyik az egyik kedvenc designer táskám elkopott bőrszíját kicserélte és most olyan gyönyörű, mint újkorában. Csak mondom. Van ebben potenciál! Sokan azt sem tudják, mijük van, évek óta észrevétlenül raboskodnak a szekrényben a ruháik. Nézzük át, mi jó, mi használható még esetleg kis ráncfelvarrással, mi a szemét. Attól szabaduljunk meg. Máris több lesz a hely a szekrényben és esetleg lelkiismeretfurdalás nélkül vehetünk egy-két új darabot is, mert már konkrétan tudjuk, mire van szükségünk valójában. Korábban én is sokat hibáztam, rengeteg pénzt elszórtam fölösleges divat holmikra, amiket jó, ha egyszer felvettem. Ezért tanácsolom, hogy érdemes újragondolni a teljes ruhatárunkat és ha úgy ítéljük meg, merni kell ezen is változtatni.